Władysławowo noclegi Apartamenty wolne Apartamenty na wakacje i urlop!

Władysławowo Apartamenty

  » Władysławowo Apartamenty

Władysławowo

 
 Warto zobaczyć
 
 Dodaj obiekt
dodaj noclegi od 30PLN
 
 Kontakt
biuro@spanko.info
 
 
 
  

Apartamenty Władysławowo

aktualnie dostępnych 1 noclegów w Władysławowie
Władysławowo (kasz. Wiôlgô Wies, niem. Großendorf) - miasto i gmina portowa w województwie pomorskim, w powiecie puckim. W latach 1975-1998 miasto administracyjnie należało do województwa gdańskiego.

wybrano: Wybrzeże » Władysławowo
Władysławowo Apartamenty

APARTAMENTY KASIA I MATI PRZY PLAŻY

 
ul. Hryniewieckiego 7/18 
Władysławowo
APARTAMENTY PRZY PLAZY OD 2 DO 4 OSOBOWE OD 100ZŁ DO 350ZŁ.. MOŻLIWOŚĆ KORZYSTANIA Z BASENU KRYTEGO I LETNIEGO 
 zadzwoń i nocuj »»
 

 

  • port morski - wybudowany w 1938 roku. Port we Władysławowie (położony nad otwartym morzem) jest jednym z najważniejszych portów rybackich na Bałtyku pod względem ilości wyładowywanej ryby, liczby obsługiwanych kutrów rybackich i wyposażenia. Oprócz wypełniania swych podstawowych funkcji (przetwórstwo ryb, fabryka lodu i mączki rybnej, stocznia remontowa) chętnie gości turystów. Od maja do października cumują jachty sportowe i żaglowce, które mogą zaopatrzyć się tu w paliwo, prowiant i wodę, dokonać niezbędnych napraw i remontów. W porcie znajduje się morskie przejście graniczne dla turystów udających się do portów skandynawskich, litewskich i łotewskich. W miesiącach letnich z portu pasażerskiego można wypłynąć statkiem w rejs po Bałtyku ('Kejb'). Port, a dokładnie zachodni falochron pełni rolę mola i jest ulubionym miejscem dla wędkarzy i spacerowiczów.
  • plaża i kąpielisko - szerokość plaży sięga 200 m, w okresie letnim czynnych jest dwanaście kąpielisk strzeżonych. Na plaży znajduje się siedziba Radia Władek oraz zjeżdżalnia wodna. Dla żądnych mocnych wrażeń czekają wycieczki bananami po morzu. 'Małe Morze' - camping przy Zatoce Puckiej.
  • Hallerówka i muzeum przyrodnicze - muzeum generała Józefa Hallera znajduje się przy ulicy Morskiej. Jest to willa, w której niegdyś mieszkał generał oraz muzeum okazów przyrodniczych.
  • Jarmark Morski przy ulicy Sportowej.
  • Lunapark Sowiński - przeniesiony w 2006 roku za Urząd Miasta (ul. Gen Józefa Hallera); młyn widokowy, gokarty. Możliwość skorzystania z przejażdżki ciuchcią na trasie Władysławowo - Jastrzębia Góra.
  • Dom Rybaka - na szczycie domu przy ulicy Abrahama położony jest taras widokowy, skąd można obejrzeć panoramę miasta i całej Mierzei Helskiej. Rezerwat przyrody Słone Łąki - położony w dzielnicy Szotland, nad Zatoką Pucką, u nasady Mierzei Helskiej obszar podmokłych łąk, tworzonych głównie przez tzw. halofity, tj. rośliny znoszące znaczne zasolenie podłoża. Źródłem zasolenia są tu słonawe wody Zatoki Puckiej. Do najcenniejszych gatunków flory występujących w rezerwacie należy jarnik solniskowy (jedyne współczesne stanowisko na Pomorzu Gdańskim), centuria nadbrzeżna (ściśle chroniona), ostrzew spłaszczony, ostrzew rudy i babka nadmorska (ściśle chroniona). Właściciele gruntów, znajdujących się w granicach obiektu powołali jednak Społeczny Komitet Obrony Praw Własności Nieruchomości Rezerwatu Przyrody 'Słone Łąki', które dąży do całkowitej likwidacji rezerwatu, a przynajmniej do poważnego zmniejszenia jego powierzchni.


 
 
 
created by SPANKO.info Władysławowo noclegi Apartamenty